עייפים? תשושים? מספר טיפים לטיפול בעייפות כרונית, בצורה טבעית

 

 

עייפות כרונית יכולה להיווצר מסיבות רבות, גם ע"פ הרפואה הסינית וגם ע"פ הרפואה המערבית. חסר בויטמינים, תופעות לוואי של תרופות, עודף משקל, הפרעות בדרכי הנשימה, אנמיה, חסר בוויטמין b12 או ברזל ואפילו אכילה לפני השינה יכולים לגרום לעייפות כרונית וחסר שינה טובה.

אין צורך להילחץ, אולי פשוט אתם לא ישנים מספיק, או יושבים שעות רבות מול המחשב או שהמספר במשקפיים כבר לא מתאים.

יש כמה דרכים לטפל בעייפות כרונית בצורה טבעית.

 

-        התעמלות אירובית והליכה בקצב מהיר, מסייעים לעליה ברמת החמצן בדם ולפינוי פסולת מהגוף. כך זרימת הדם יותר טובה אל הגוף ואל המח ואנחנו מרגישים יותר קלים ונמרצים.

-        מדיטציה או יוגה, יכולים להעלות את מצב הרוח ולהפיג את המתחים. במצבים של מתח או דיכאון ממושך אפשר לגשת לפסיכולוג או טיפול ברפואה משלימה כמו דיקור, רפלקסולוגיה או עיסוי.

-        תזונה לא מספקת, סוכרים, פחמימות ריקות, קמח לבן, ריבוי מוצרי חלב, ותזונה ללא ירקות פירות, כל אלו יגרמו לליחה ויכבידו על מערכת העיכול, מערכת הנשימה והדם, הגוף לא יקבל את מה שהוא צריך כדי ליצר אנרגיה ויותש מהר מאד.
מומלץ לאכול ירקות ופירות, קטניות, דגנים מלאים, שומנים טובים כמו באבוקדו, זיתים, אגוזים וכו'.

-        עישון גורם לירידה של רמת החמצן בדם, חסר הזנה לתאים בגוף ולכן לעייפות

-        בדיקת דם פשוטה יכולה להראות מדדים של ברזל וB12. ניתן לשפר את המדדים על ידי תזונה נכונה וטיפול מתאים.
כמו כן ניתן לבדוק את מצב המערכת החיסונית בגוף, רמת הסוכר, מצבים של חוסר איזון הורמונאלי או חסר פעילות של בלוטת התריס. כל אלו יכולים גם לגרום לעייפות כרונית

-        חשוב לזכור שמשקאות מעוררים כמו קפה או רד בול עוזרים לזמן קצר בלבד, הם גורמים לגוף לשחרר חומרים ממריצים שלא לצורך. המאגרים בגוף מתכלים והגוף מתעייף עוד יותר. לאחר העלייה המהירה בעירנות מגיעה ירידה חדה ועייפות כבדה יותר.

-        הכי חשוב- לישון! ללכת לישון בשעה מוקדמת, ולישון שינה רציפה ורגועה.

 
כאשר מגיעים למצב של עייפות כרונית, כלומר עייפות קבועה של מספר שבועות ברצף גם אם ישנים ונחים, זו כבר יכולה להיות בעיה שמצריכה אבחון מעמיק יותר.

ישנם מצבים נפשיים הגורמים לעייפות כרונית כמו דיכאון, דאגה, עצב, פחד, הגוף טרוד כל הזמן, גם בשינה, לכן לגוף אין מנוחה פיזית ומנטאלית.

מחלות כרוניות גורמות למערכת החיסון להלחם כל הזמן ומעייפות את הגוף, מחלות לב, ריאות, מחלת הנשיקה, אפילו צינון שלא נגמר או נזלת שלא מפסיקה.

ישנה תסמונת בשם "תסמונת תשישות כרונית" CFS) ). זהו מצב של עייפות כרונית הנמשך יותר ממספר חודשים, למרות שינה ארוכה, חופשים וניסיונות התאוששות. מצב זה יכול להגיע עקב מתח לאורך זמן או מחלה קלה שמערכת החיסון לא מצליחה להתגבר עליה לאורך הרבה זמן.

למקרים כאלו יש להתייחס ברצינות, יש להגיע לאבחון וטיפול.
הרפואה המשלימה, המשלבת טיפול כולל בגוף ובנפש, דיקור סיני ו
דיקור יפני, הוכחה כמסייעת במקרים כאלו.

בניית אתרים - טואול